Nie rozwijamy pomocy rozwojowej

22.08.09

Do 2010 r. Polska miała przeznaczać na pomoc najuboższym krajom świata 0,17 proc. PKB. Nic z tego. Jest kryzys, a w dodatku nie mamy ustawy, która pozwala na prowadzenie wieloletnich programów pomocowych.

RSS

Na frontach. W armiach. I w cywilu

22.08.09

II wojna światowa w oczach Polaków. Prawie jedna trzecia mówi, że ktoś z ich rodziny zginął w czasie wojny. Olbrzymia większość przyznaje, że z rąk Niemców. 11 proc. wskazuje na represje radzieckie, a 5 proc. na czystki ukraińskie

RSS

Wyjście generała

22.08.09

Odchodzę z armii - powiedział wczoraj Gazecie dowódca wojsk lądowych gen. Waldemar Skrzypczak. Chwilę po tym, gdy prezydent i szef MON ogłosili, że odchodzić nie musi.

RSS

Co bawi prezydenta, czyli koniec nominacji generalskich

22.08.09

- Do końca kadencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie zgłoszę więcej nominacji generalskich. Nie chcę, by oficerowie byli narażeni na polityczne ataki - oświadczył wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna.

RSS

Są pieniądze na rozszerzenie Białowieskiego Parku Narodowego

22.08.09

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska zagwarantował ostatecznie 100 mln zł dotacji dla gmin powiatu hajnowskiego. Trafią one na miejsce jeśli dwa lokalne samorządy - w Narewce i Białowieży - zgodzą się na poszerzenie Białowieskiego Parku Narodowego.

RSS

Gen. Skrzypczak: odchodzę z armii

22.08.09

- Politycy się jak zwykle dogadali. Minister Bogdan Klich zmanipulował moją wypowiedź podczas naszej wczorajszej rozmowy. Dlatego składam wypowiedzenie, odchodzę z armii - powiedział Gazecie tuż po oświadczeniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, że generał nie zostanie zdymisjonowany, dowódca wojsk lądowych gen. Waldemar Skrzypczak.

RSS

Schetyna: przy tym prezydencie nie będzie już nominacji generalskich

22.08.09

- Do końca kadencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie zgłoszę więcej nominacji generalskich. Nie chcę by oficerowie byli narażeni na polityczne ataki - oświadczył wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna. - Apeluje, by pan Schetyna nie reagował emocjonalnie - komentuje szef prezydenckiego BBN Aleksander Szczygło.

RSS

IPN: Lustrację może przerwać tylko śmierć

22.08.09

Od pięciu lat Stanisław C. leży bez świadomości po udarze mózgu. Lekarze nie dają mu szans na wyleczenie. Mimo to IPN chce kontynuować sprawę lustracyjną tego 82-letniego mężczyzny

RSS

PSL-owskie kwiatki: partia obsadza instytuty

22.08.09

PSL obsadziło swoimi Ministerstwo Rolnictwa i podległe mu agencje. Teraz bierze się za spółki należące do instytutów naukowych: weterynarii, sadownictwa czy kwiaciarstwa...

RSS

Wydawcy krytykują projekt nowego prawa prasowego

22.08.09

Minister kultury Bogdan Zdrojewski obiecywał, że wprowadzi do prawa prasowego więcej wolności. Na razie nie bardzo to widać.

RSS

znalezionych: 8275, strona 7 z 828
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>

Informacjeksiążka telefoniczna Polski - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny

rozwody, adwokat, Słupsk